Oddíl šachu patří mezi oddíly, kde nenajdete mnoho fanoušků při zápase, o to více ale mají úspěchů, o kterých se často moc neví. Svá mistrovská utkání hrají naši šachisté v klubovně, kterou najdete v horním patře naší sokolovny.

Šachový oddíl Přemyslovice má aktuálně 16 aktivních hráčů, kterému předsedá Jiří Zapletal, na jejich soupisku se můžete podívat zde.

V letošní sezoně máme přihlášena dvě družstva mužů. Přemyslovice “A” hraje Krajský přebor Olomouckého kraje (kapitán Jiří Zapletal) a Přemyslovice “B” hraje Oblastní přebor – Jih Olomouckého kraje (kapitán Josef Šubert). V rámci spolupráce hostují hráči z týmů Konice, SK Prostějov a Rošáda Prostějov. Zápasy se hrají většinou co čtrnáct dní v neděli, jelikož většina hraje za obě mužstva, tak hráči nastupují každý týden.

Online výsledky Přemyslovice “A”
Online výsledky Přemyslovice “B”

Mimo tyto hlavní soutěže startují naši hráči na mnoha turnajích. Po rozvolnění situace po pandemii se tyto jednodenní, případně týdenní turnaje opět začaly konat. Účastnili jsme se v Prostějově, Olomouci, Boskovicích, několikrát v Brně a v dalších městech či vesnicích, kde se tyto menší turnaje konají. Někteří z nás přemýšlí i o účasti v zahraničí (na Slovensku, v Polsku, nebo třeba na Maltě). Uvidíme, co nám situace umožní, při nejhorším budeme hrát online.

Jelikož jsou šachy netradiční sport, tak musí být v hrací místnosti naprostý klid (včetně vypnutého telefonu), ale samozřejmě zveme všechny zájemce, můžete se přijít podívat, a tak nás tímto potichu podpořit.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..