Oddíl šachu patří mezi oddíly, kde nenajdete mnoho fanoušků při zápase, o to více ale mají úspěchů, o kterých se často moc neví. Svá mistrovská utkání hrají naši šachisté v klubovně, kterou najdete v horním patře naší sokolovny.

Šachový oddíl Přemyslovice má aktuálně 12 aktivních hráčů, kterému předsedá Jiří Zapletal, na jejich soupisku se můžete podívat zde.

V letošní sezoně máme přihlášeno již jen jedno družstvo mužů. Hrajeme Krajský přebor Olomouckého kraje (kapitán Jiří Zapletal). V rámci spolupráce hostují hráči z týmů Konice, SK Prostějov a Rošáda Prostějov. Zápasy se hrají většinou co čtrnáct dní v neděli.

Online výsledky Přemyslovic

Mimo tyto hlavní soutěže startují naši hráči na mnoha turnajích. Po rozvolnění situace po pandemii se tyto jednodenní, případně týdenní turnaje opět začaly konat. Účastnili jsme se v Prostějově, Olomouci, Boskovicích, několikrát v Brně a v dalších městech či vesnicích, kde se tyto menší turnaje konají. Někteří z nás přemýšlí i o účasti v zahraničí (na Slovensku, v Polsku, nebo třeba na Maltě). Uvidíme, co nám situace umožní, při nejhorším budeme hrát online.

Jelikož jsou šachy netradiční sport, tak musí být v hrací místnosti naprostý klid (včetně vypnutého telefonu), ale samozřejmě zveme všechny zájemce, můžete se přijít podívat, a tak nás tímto potichu podpořit.