Aktuality

Členské známky na rok 2024

Členské známky na rok 2024

Akce pro děti, Oddíl fotbalu, Oddíl kuželek, Oddíl šachu, Oddíl volejbalu, Pobyt v přírodě, Sokolské akce, Soutěže
Pro letošní kalendářní rok 2024 máte nově možnost uhradit členskou známku přes QR kód na účet Sokola. Do poznámky nezapomeňte uvést jméno a příjmení cvičence. Pokud máte dotazy či obtíže s platbou, neváhejte nás kontaktovat. Děkujeme. Noví členové musí kontaktovat své cvičitele pro předání osobních údajů do evidence.
Zobrazit více
Předsilvestrovská vycházka

Předsilvestrovská vycházka

Akce pro děti, Pobyt v přírodě
Srdečně zveme všechny sportovní nadšence a naše příznivce, kteří se rádi protáhnou po vánočním hodování. Sraz bude ve 12 hodin u sokolovny, připraveny jsou 2 trasy - klasická a jedna krátká pro naše nejmenší sokolíky. Závěrečné posezení bude v sokolovně. Nezapomeňte světelné či výstražné prvky (odrazky, baterky, čelovky či výstražnou vestu). Doporučujeme vhodnou turistickou obuv. Budeme rádi za sdílení.
Zobrazit více
Po podzimu čtvrtí!

Po podzimu čtvrtí!

Oddíl šachu, Soutěže
V minulém článku jsme se dozvěděli, že naši šachisté začali novou sezónu Krajského přeboru družstev Olomouckého kraje a vstup do soutěže se příliš nepovedl. Po prvních dvou kolech byly Přemky na 9. místě. Nyní se již posouváme o dvě kola dál a vánoční přestávku strávíme na 4. místě, což už je docela slušné umístění. Jak se tedy dařilo ve 3. a 4. kole? Předem je třeba vyzdvihnout historický okamžik, že v těchto dvou zápasech nastoupil za Přemky na první šachovnici šachový velmistr! - Vojtěch Plát. To byla obrovská posila a především díky Vojtovi se podařilo oba zápasy se silnými soupeři vyhrát. Nyní stručně o průběhu těchto šachových utkání. Ve 3. kole hraném dne 26.11.2023 Přemky hostily Uničov, který měl po prvních dvou kolech dvě výhry, 100-tní zisk 6 bodů a…
Zobrazit více
Vánoční nadílka v Sokole

Vánoční nadílka v Sokole

Akce pro děti, Všestrannost
V pátek 15.12.2023 se naši Sokolíci sešli v jídelně sokolovny, kde na ně čekalo andělské vyrábění. Zakončili jsme tak kalendářní rok 2023. Společným zpěvem koled a posezením u cukroví a teplých nápojů jsme se všichni krásně naladili na blížící se vánoční svátky. Pod stromečkem na děti čekala nadílka, kterou jsme měli možnost zakoupit díky Penny marketu. Naše jednota dostala kuponové poukázky na zdravé potraviny. Velmi si vážíme hodnotného daru a jsme rádi, že jsme mohli obdarovat naše šikovné cvičence. Celé setkání se neslo v neformální a velmi milé atmosféře. Děkujeme všem, kteří se podíleli na její přípravě. Všem našim členům, příznivcům a dalším sportovním nadšencům přejeme pevné zdraví a v příštím roce splněná i ta nejtajnější přání.
Zobrazit více
Druhé kolo nové sezóny za námi

Druhé kolo nové sezóny za námi

Oddíl šachu, Soutěže
Již několik let se přemyslovičtí šachisté pohybují na předních příčkách nejsilnější týmové soutěže Olomouckého kraje - Krajského přeboru. Ohlédnout se za minulou sezónou 2022/23 je při vstupu do nové sezóny 2023/24 jistě vhodné. Naši šachisté, kterým se letos podařilo postavit velmi silné družstvo, si tak mohou připomnenout své pěkné úspěchy za šachovnicí a měli by se v nové sezóně snažit znovu získat některé z míst na stupních vítězů. Nebude to snadné, poněvadž vstup do letošní sezóny se na rozdíl od té loňské zrovna moc nepovedl. Soutěž je ale dlouhá a nejspíš až začátkem příštího roku budeme vědět, jaké ambice a šance na umístění tým v sezóně 2023/24 ve skutečnosti má. Zhodnotit tak nyní můžeme loňskou sezónu, která byla pro Přemky znovu velmi úspěšná. Začalo to překvapivě hladkou výhrou nad jedním…
Zobrazit více
Sokolský běh republiky 2023 Prostějov

Sokolský běh republiky 2023 Prostějov

Uncategorized
Děkujeme celé výpravě T.J. Sokol Přemyslovice za skvělou reprezentaci jednoty 28. října na náměstí TGM. Běhů se celkem zúčastnilo 20 dětí, 3 dospělí a krojovaní Sokolové za doprovodu spousty rodičů. Jme rádi, že jsme mohli přispět k úžasné akci pořádané naší Sokolskou župou Prostějovskou. Organizátorům patří velký dík. Jsou to dlouhé měsíce příprav a my jsme rádi, že jsme mohli být součástí! Pokud máte další fotky, pošlete nám je a my je rádi zveřejníme. Sledovat nás také můžete na Instagramu pod účtem @sokolpremyslovice.
Zobrazit více
Večer sokolských světel

Večer sokolských světel

Uncategorized
Děkujeme všem, kteří dorazili na páteční setkání v sokolovně. Každý účastník si vyrobil lodičku a společně jsme je vypustili se zapálenou svíčkou. Každé světýlko připomíná padlého Sokola. Boj za svobodu a demokracii si musíme neustále připomínat. Dnes s námi oslavte Památný den sokolstva připnutím kokardy či jiné sokolské symboliky. Více o historických souvislostech a celorepublikové pietní akci si můžete přečíst zde: https://www.sokol.eu/projekt/pamatny-den-sokolstva-2
Zobrazit více
Sletová štafeta

Sletová štafeta

Uncategorized
Celorepubliková akce sletová štafeta proběhla i v naší jednotě. Děti symbolicky oběhly se štafetovými kolíky hřiště, vyrobily si vlastní stuhu a zdolaly "štafetové závody" v podobě jízdy zručnosti na vlastním dopravním prostředku. Akci si pro Vás připravili cvičitelé všestrannosti T.J. Sokol Přemyslovice pod vedením náčelnice Zdeňky Grulichové a Petra Tylšara, děkujeme i dalším dobrovolníkům za pomoc v průběhu celé akce. Štafetové stuhy s poselstvím doputují 1.10. přímo do Prahy do Tyršova domu. #sokolspoluvpohybu#beactive#sletovastafeta#slet2024 Podporu poskytla také Sokol - Česká obec sokolská. Děkujeme.
Zobrazit více