Když se řekne bratr Dušan, každý v naší jednotě ví, o kom je řeč. A nejen u nás, ale věříme, že si spousta lidí vybaví věčně usměvavého Sokola s šedivými vousy, kterými si vysloužil od některých přátel z pobytu v přírodě přezdívku Moravský Tyrš.

Dušan Komínek oslavil krásné životní jubileum osmdesáti let. V pozoru při slavnostním nástupu v sokolovně mu popřáli cvičitelé a členové Sokola Přemyslovice na Pochodu okolo Přemyslovic. Kde jinde také bratrovi přát, než na akci, kterou sám léta organizoval a na místě, kde se cítí jako doma. Dlouholetý místostarosta a náčelník jednoty Přemyslovice, cvičitel mladšího i staršího žactva, aktivní sportovec, turista, cyklista, lyžař, účastník všesokolských sletů, vedoucí pobytu v přírodě či organizátor sportovních i kulturních akcí – to je jen malá část aktivit, kterým se obětavý Sokol věnuje či po dlouhá léta věnoval.

Se svojí ženou Maruškou zasvětil velkou část svého života Sokolu v Přemyslovicích a také župě Prostějovské.  Nikdy neměl rád pozornost, ale svým dobrým srdcem, pracovitostí a láskou k pohybu si ji vždy získal. Svojí příkladnou a oddanou prací pro Sokol je vzorem několika generacím, které v Sokole vychoval. Vždyť bratr Dušan je ten, který poslední odcházel z příprav akcí a byl mezi prvními, který na ni přišel. Pod jeho vedením zvítězily hlídky v Zálesáckém závodu zdatnosti a jeho svěřenci se dostali za odměnu až do Ameriky. K těmto narozeninám byl oceněn bratr Dušan medailí Jana Přidala od předsednictva župy Prostějovské, ve které se také aktivně podílel na činnosti. Stejné životní jubileum by v těchto dnes oslavil také náš bývalý starosta Josef Smékal. Dovolujeme si tedy připojit i tichou vzpomínku na dalšího významného člena naší jednoty. Jsme hrdí, že v našich řadách jsou či byli takoví významní Sokolové.  

Bratru Dušanovi děkujeme za vše a přejeme hlavně pevné zdraví a spoustu našlapaných kilometrů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..