Již několik let se přemyslovičtí šachisté pohybují na předních příčkách nejsilnější týmové soutěže Olomouckého kraje – Krajského přeboru. Ohlédnout se za minulou sezónou 2022/23 je při vstupu do nové sezóny 2023/24 jistě vhodné. Naši šachisté, kterým se letos podařilo postavit velmi silné družstvo, si tak mohou připomnenout své pěkné úspěchy za šachovnicí a měli by se v nové sezóně snažit znovu získat některé z míst na stupních vítězů. Nebude to snadné, poněvadž vstup do letošní sezóny se na rozdíl od té loňské zrovna moc nepovedl. Soutěž je ale dlouhá a nejspíš až začátkem příštího roku budeme vědět, jaké ambice a šance na umístění tým v sezóně 2023/24 ve skutečnosti má.

Zhodnotit tak nyní můžeme loňskou sezónu, která byla pro Přemky znovu velmi úspěšná. Začalo to překvapivě hladkou výhrou nad jedním z favoritů, družstvem z Velkých Losin. Následovaly další výhry a po 3. kole soutěže Přemky jasně dominovaly na čele tabulky. Potom však přišly komplikace a rozhodnutí o lídrovi tabulky přineslo 7. kolo po domácí prohře s favoritem z Prostějova. Nakonec se sice nepodařilo udržet ani 2. místo a prohra v posledním kole s družstvem Sigmia Olomouc znamenala konečné 3. místo. I to je velký úspěch a hlavně skvělé výkony některých členů družstva byly velkým příslibem do budoucna. Z individuálních výsledků byl největším překvapením a přínosem pro družstvo skutečně skvělý výsledek Pavla Hájka, který získal 5 výher a 3 remízy z 8 partií. Všechny zápasy bez prohry odehrál Petr Matoušek a jeho 6 výher a 5 remíz z 11 partií je třeba také vyzdvihnout. Přemky podržel i Tomáš Sklenář, který přišel jako posila z Litovle a vyhrál všech 5 svých odehraných partií. Na 1. místě a do 2. ligy postoupilo družstvo SK Prostějov, na 2. místě skončily Velké Losiny a na 3. místě, jak již bylo zmíněno, naše družstvo Sokol Přemyslovice.

V letošní sezóně 2023/24 máme za sebou 2 kola. Přemky se zatím s jedním bodem pohybují až ve druhé polovině tabulky, ale první domácí zápas v neděli 26.11. – 3. kolo proti Uničovu – v silné sestavě a možná i s posilou velmistra Vojtěcha Pláta, plánujeme velký obrat a následný útok na přední pozice tabulky. Příznivci Přemek tedy mohou držet palce a šachisté Přemek slibují, že se porvou o co nejlepší výsledky!
Průběžné pořadí krajského přeboru zde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..