Uplynulá sezona byla pro náš oddíl velice úspěšná a to jak v soutěžích družstev tak i jednotlivců.

SOUTĚŽE DRUŽSTEV:

Družstvo „A“ se účastnilo 3. kuželkářské ligy mužů. Družstvo se po celou dobu drželo na čelných pozicích tabulky. Na konec družstvo skončilo na krásném třetím místě.

Družstvo „B“ soutěžilo v krajském přeboru Olomouckého kraje. Podzimní část soutěže poznamenalo odhlášení několika družstev ze soutěže. Z toho důvodu byla podzimní část soutěže anulována a jarní část se hrála dvoukolově. Naše družstvo tuto soutěž vyhrálo a postoupilo do Severomoravské divize.

Družstvo „C“ hraje okresní přebor okresu Olomouc. V tomto soutěžním ročníku skončilo na 7. místě tabulky.

Družstva mládeže se účastní „Severomoravské regionální soutěže mládeže“.  Ve své skupině soupeřilo s družstvy Olomouce, Prostějova, Litovle, Zábřehu a Lipníka n. B. V základní části se družstvo B umístilo na prvním místě a družstvo A na druhém místě a obě tak postoupila do finálového turnaje.

Ve finálovém turnaji se naši mládežníci utkali s prvními dvěma družstvy z druhé skupiny – Zábřehem a Šumperkem. Družstvo A umístilo na druhém a družstvo B na třetím místě.

SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ:

Několik velkých úspěchů jsme zaznamenali i v soutěžích jednotlivců. Tři naši hráči se při Mistrovství MS a OL kraje umístili na postupových místech a kvalifikovali se tak na Mistrovství ČR.

Největšího úspěchu dosáhl Pavel Toman (kat. st. žáci). Na krajských přeborech vybojoval druhé místo a na MČR se umístil na velice krásném šestém místě. Dále byl také nominován do krajského družstva a spolu s ostatními nominovanými hráči družstva Olomouckého kraje na Májovém turnaji krajských družstev vybojoval pro OL kraj první místo.

V kategorii mužů nás reprezentoval Radek Grulich. Na krajských přeborech se umístil na třetím místě. Bohužel před konáním MČR podstoupil operaci kolene a nebylo jisté, zda se ho bude moct zúčastnit. Na MČR se první den výkonem 605 poražených kuželek umístil na 14 místě a postoupil do finále. Ve finále se mu již dařilo méně a skončil tak na celkovém 24 místě jak v kategorii na 120 HS tak v kombinaci.

V kategorii juniorů se Marek Kankovský na krajských přeborech umístil na třetím místě. Na MČR se umístil na 25. místě a bohužel velmi těsně mu utekl postup do finále.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..