SOUTĚŽE DRUŽSTEV:

Družstvo „A“ se účastnilo 3. kuželkářské ligy mužů. Družstvo vybojovalo devět výher a dvě remízy. Na konec skončilo na osmém místě ze dvanácti družstev.

Družstvo „B“ v loňské sezoně zvítězilo v krajském přeboru Olomouckého kraje a postoupilo do Severomoravské divize. Ve vyšší soutěži po celou dobu spíše bojovalo o udržení v soutěži, což se nakonec podařilo. Družstvo vybojovalo osm výher a tři remízy. Na konec skončilo na devátém místě ze dvanácti družstev.

Družstvo „C“ hraje okresní přebor okresu Olomouc. V tomto soutěžním ročníku skončilo na 8. místě tabulky ze čtrnácti družstev.

Družstva mládeže se účastní „Severomoravské regionální soutěže mládeže“.  Ve své skupině soupeřila s družstvy Olomouce, Prostějova, Litovle, Přerova a Oder. V základní části se družstvo A umístilo na druhém místě a družstvo B na pátém místě. Družstvo A postoupilo do finálového turnaje.

Ve finálovém turnaji se naši mládežníci utkali s družstvem Oder a prvními dvěma družstvy z druhé skupiny – Zábřehem a Šumperkem. Družstvo A, ve složení Pavel Močár, Pavel Toman a Adam Doseděl, se umístilo na krásném druhém místě.

SOUTĚŽE JEDNOTLIVCŮ:

Několik velkých úspěchů jsme zaznamenali i v soutěžích jednotlivců. Dva naši hráči se při Mistrovství MS a OL kraje umístili na postupových místech a kvalifikovali se tak na Mistrovství ČR.

Pavel Toman se kvalifikoval na MČR už podruhé. Tentokrát již bojoval v kategorii dorostenců na MČR v Poděbradech s velmi silnými konkurenty. Umístil se na 27. místě z 32 hráčů.

V kategorii juniorů se Marek Kankovský na krajských přeborech umístil na druhém místě. Na MČR se kvalifikoval také podruhé za sebou. Na MČR v Kamenici nad Lipou se umístil na 21. místě z 32 hráčů.

Dvojice našich hráčů Radek Grulich a Ivan Říha se vítězstvím v kvalifikačním turnaji, který probíhal loni v srpnu na naší kuželně, kvalifikovala na MČR dvojic, které se letos konalo v Karlových Varech. Společným výkonem 1152 (Grulich 592, Říha 560) poražených kuželek na 120 HS se umístili na velmi krásném 7. místě z dvaceti dvojic.

PŘEBOR ČESKÉ OBCE SOKOLSKÉ V KUŽELKÁCH

Dvě čtyřčlenná družstva našich hráčů se zúčastnila přeborů ČOS, které v letošním roce pořádal Sokol Brno IV. Turnaje, který probíhal v posledním dubnovém týdnu, se zúčastnilo celkem 19 družstev mužů a 5 družstev žen z celé ČR. Naše družstvo A se umístilo na 4. místě, družstvo B na 14. místě. Nejlepší výkon z našich hráčů předvedl Eduard Tomek, který porazil 601 kuželek na 120 HS. Tento překrásný výkon byl zároveň třetím nejlepším výkonem celého turnaje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..