V tomto soutěžním ročníku se našim mladým hráčům opět daří, a to jak v soutěžích družstev tak i jednotlivců.

Družstva naší mládeže se účastnila „Severomoravské regionální soutěže mládeže“, ve které letos hrálo 14 družstev z Olomouckého a Moravskoslezského kraje.  Ve své skupině soupeřila s družstvy Olomouce, Prostějova, Litovle, Přerova a Oder. V základní části, sestávající se ze šesti turnajů, se družstvo A umístilo na druhém místě a družstvo B na pátém místě. Družstvo A ve složení Pavel Močár, Pavel Toman a Adam Doseděl postoupilo do finálového turnaje.

Ten se konal v neděli 2. dubna na kuželně v Rýmařově. Naši mládežníci se utkali s družstvem Oder a prvními dvěma družstvy z druhé skupiny – Zábřehem A a Šumperkem A. Zvítězil zde Šumperk A, naše družstvo se umístilo na krásném druhém místě. Pavel Močár zde navíc získal diplom za nejlepší výsledky v základní části soutěže. V šesti turnajích základní části dosáhl průměru 433,2 poražených kuželek na 100 HS.

Zpravodaje soutěže

Výše zmínění hráči také poprvé poměřili síly se svými vrstevníky v Českém poháru dorostu, který organizuje Česká kuželkářská asociace. Naši mladí borci se zúčastnili turnajů v Brně, Prostějově, Vyškově, Rosicích a Prušánkách. Celkem se této soutěže účastnilo 162 dorostenců z celé ČR. Nejlepšího umístění dosáhl Pavel Močár, který se umístil na 20. místě. Pavel Toman obsadil 83. příčku a Adam Doseděl se umístil na 101. místě.

Webová stránka ČPD

Naši dorostenci samozřejmě nemohli chybět na Mistrovství Olomouckého a Moravskoslezského kraje. Finálový turnaj dorostenců se tentokrát konal na kuželně v Přerově za účasti 24 hráčů. Nejlepšího umístění z našich dosáhl Pavel Toman – 5. místo a vybojoval si i postup na Mistrovství ČR. Dále pak Adam Doseděl obsadil 9. místo, Pavel Močár 10. místo a Vít Zapletal 14. místo.           

Stejně tak naši junioři vyrazili bojovat na kuželnu do Šumperka. Ze čtrnácti účastníků se nejlépe umístil Marek Kankovský, který obsadil 2. místo a opět si tak zajistil účast na Mistrovství ČR. Michal Oščádal se umístil na 6. a Ondřej Smékal na 7. místě.    

Výsledky Mistrovství MS a OL kraje 

Mistrovství ČR se bude konat 6. a 7. května. Junioři budou bojovat v Kamenici nad Lipou a dorostenci v Poděbradech. Držme palce!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..