Jednou z pravidelných akcí České obce sokolské je i Noc sokoloven. V jeden den se otevírají sokolovny nejen široké veřejnosti, aby Sokol mohl přiblížit svoji činnost. Pravidelným účastníkem této akce je i naše jednota. Již po sedmé jsme se zapojili se do oblíbené akce, která začíná být velmi vyhledávanou pro děti i dospělé. Naši cvičenci různých věkových kategorií se zapojili do celorepublikové výzvy a nacvičili živé pyramidy. Jejich společné vystoupení v úvodu sklidilo velký úspěch. Byli jsme rádi, že naše mládež mohla opět ukázat veřejně své dovednosti a společně strávit čas. Součástí Noci sokoloven byl také mini Zálesácký závod zdatnosti kolem hřiště, kde si děti i dospělí vyzkoušeli několik disciplín od poznávání živočichů až po vázání uzlů. Všichni přítomní si mohli poté opéct špekáček na ohni.

Druhá část akce probíhala již přímo v sokolovně. Děti pekly štrúdl, vybalovaly spacáky a těšily se na noční dobrodružství. Na závěr totiž přespalo 23 odvážných dětí se 3 cvičiteli přímo v naší sokolovně. Ráno posnídali dobroty od maminek i vlastnoručně vyrobený štrúdl. Všem chutnalo. Děkujeme cvičitelům za organizaci a všem, kteří nás přišli podpořit. Další den naše jednota nezahálela a plynule jsme zahájili Retro den na hřišti. Od rána se u nás běhalo, hrál fotbal, byly připraveny retro hry i karneval. K večeru proběhlo i malé překvapení v podobě oživení plesové basy a na závěr společné promítání filmu. Jsme rádi, že se opět mohou konat kulturní akce, Sokol opět jede naplno!

Jak probíhala Noc sokoloven po celé republice, naleznete na https://www.sokol.eu/projekt/noc-sokoloven.

#jsemsokol