Po dlouhé přestávce, způsobené vládními omezeními v oblasti sportu a volnočasových aktivit, jsme mohli opět naplno zahájit přípravu a soutěže ve všech kategoriích. Pevně doufáme, že soutěžní ročník 2021/2022 budeme moci dohrát až do konce. Přinášíme vám tedy přehled toho, co se zatím událo v našem oddílu.

Přípravu jsme zahájili již v letních měsících. A to nejen na naší kuželně, ale naši členové se zúčastnili několika turnajů pořádaných jinými oddíly. Největší výprava vyrazila v červnu na turnaj u příležitosti otevření nové kuželny v Prušánkách, zúčastnilo se ho 16 našich hráčů.

V letošním roce jsme si připomněli 70. výročí založení oddílu kuželek v Přemyslovicích. Při této příležitosti jsme také ve dnech 27. a 28. srpna uspořádali turnaj družstev.  V konkurenci sedmi družstev podalo nejlepší výkon družstvo TJ Prostějov, na druhém místě se umístilo družstvo VKK Vsetín a třetí příčku obsadilo družstvo Přemyslovice A.

V tomto soutěžním ročníku nás reprezentují opět tři družstva mužů a dvě družstva mládeže. Podzimní část soutěže je na samotném začátku.

Družstvo „A“ se účastní 3. kuželkářské ligy mužů. Zvítězilo ve všech třech odehraných utkáních a díky tomu se nachází na překrásném 1. místě tabulky.

Družstvo „B“ soutěží v krajském přeboru Olomouckého kraje. Celá soutěž je poznamenána nízkým počtem účastníků, ze kterých se ještě další dvě družstva odhlásila těsně před zahájením soutěže, kdy už nebylo možné měnit rozlosování. V celém přeboru tak soutěží pouze 7 družstev. Družstvo má za sebou pouze jeden zápas, ve kterém prohrálo a nachází se na 6. místě.

Družstvo „C“ hraje okresní přebor okresu Olomouc, kterého se účastní 15 družstev. Ze čtyř odehraných zápasů získalo jednu výhru a nachází se na 8. místě.

Družstva mládeže se účastní „Severomoravské regionální soutěže mládeže“.  Ve své skupině budou soupeřit s družstvy Prostějova, Litovle, Přerova a Lipníka n. B. První turnaj je čeká 3. října v Olomouci.

Budeme rádi za podporu fanoušků při našich utkáních, dveře kuželny jsou stále otevřené.