V pátek 8. října oslavili Sokolové po celé České republice Památný den sokolstva. Památný den sokolstva je poctou všem členům a členkám Sokola, kteří během téměř 160 let existence našeho spolku České obce sokolské obětovali své životy v boji za svobodu, demokracii a samostatnost. Od roku 2019 je zařazen do kalendáře významných dnů České republiky.

Svou úctu padlým Sokolům přišli vyjádřit i členové župy Prostějovské na Městském hřbitově v Prostějově. K této pietní akci se připojili i Sokolové z Přemyslovic v krojích a zároveň jako přihlížející.

V tento den se mohl k podpoře tohoto významného dne zapojit každý. Stačilo si připnout viditelně sokolskou kokardu se znakem Sokola na svůj oděv. Jsme rádi, že jsme mohli udělat radost 4 vítězkám v soutěži na Facebooku a Instagramu, které dostaly právě kokardy jako výhru.

Děkujeme všem, kteří si v tento den vzpomněli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..