Sokolský běh republiky se koná od roku 2019 vždy 28. října a je organizován převážně sokolskými jednotami pod záštitou České obce sokolské. Závody mají délku 4 až 10 kilometrů, na řadě míst se konají i kratší dětské běhy. Největší akcí bývá pražský běh se zázemím v Tyršově domě na Malé Straně, kdy účastníci v národních barvách běží do Petřínských sadů.

V letošním roce se podruhé zapojila do organizace běhu i župa Prostějovská. Na náměstí TGM se ve čtvrtek sešla přes stovka běžců. Krásné slunečné počasí podtrhlo úžasnou atmosféru tohoto běhu. Za naši jednotu startovalo několik závodníků jak v dětské, tak v dospělé kategorii. Děti běžely trasy od 100m po 1 kilometr. Dospělí se mohli přihlásit na 5 či 10 km. Výsledky můžete najít zde. Všem děkujeme za reprezentaci naší jednoty.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..