Ve dnech 20. – 22. května se uskutečnil v Radíkově u Olomouce Přebor České obce sokolské v Zálesáckém závodě zdatnosti. Naši župu reprezentovalo družstvo žactva ve složení Krčová Veronika, Kaksová Zuzana, Vrátilová Emma a náhradnice Šmehlíková Tereza. Děvčata si ve velké konkurenci musela poradit s těmito disciplínami: přenos raněného, odhad vzdálenosti, práce s mapou, uzlování, šplh, hod na cíl, historie Sokola, Morseova abeceda, poznávání živočichů, mapových značek a rostlin, luštění šifry, zdravověda, lanové překážky či zdravověda s KPR. Mimo hlavní závod byl také připraven doprovodný program pro děti, prohlídka pevnosti či noční hra. Naše hlídka skončila na 20. místě z 23 zúčastněných. Děkujeme všem, kteří pomáhali s přípravou našich závodnic a také sestrám Evě Kankovské a Nikol Jurníčkové za dozor. Děvčata určitě nasbírala cenné zkušenosti z tak velkého závodu a jsme rádi, že si převezla spoustu krásných zážitků.