Na konci dubna uspořádala naše jednota Sokol Přemyslovice župní kolo oblíbeného Zálesáckého závodu zdatnosti. Po dvouleté covidové pauze byl připraven závod plný disciplín, který se běží terénem v délce 4km v okolí našeho hřiště. Závodníci museli zdolat disciplíny jako hod na cíl, poznávání rostlin, zvířat, mapových značek, hradů, zámků, historie Sokola. Děti si také musely poradit s uzlováním, lanovými překážkami, rozděláním ohně či zdravovědou. Do Přemyslovic přijelo celkem 80 dětí z 6 tělocvičných jednot. Soutěžilo se v těchto kategoriích: předškolní děti, mladší a starší žactvo, dorost a dospělí. Celkovými vítězkami byly dívky Kaksová Zuzana, Krčová Veronika a Pajchlová Lucie v kategorii žactvo a v kategorii dorost zvítězili Vykydal Štěpán a Doseděl Jakub. Tito závodníci mohou reprezentovat naši župu na blížícím se republikovém kole v ZZZ. Děkujeme všem cvičitelům, kteří připravili závodníky na tento nelehký závod. Velký dík patří také pořadatelům a jednotlivým rozhodčím na trase v čele s ředitelem závodu Zdeňkem Grulichem. K tomuto závodu je třeba více než 30 dobrovolníků. Jsme rádi, že v naší jednotě není o spolehlivé pomocníky nouze.